özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri
Dershaneler

Ankara Özel Okul Bursluluk Sınavları

Ankara Bursluluk Sınavı 2023 dönemi başladı. 2023 yılının sonu 2023 yılının başında Ankara Bursluluk Sınavı yarışı da başladı. Yüzlerce öğrencinin her yıl ilgi gösterdiği Ankarada Bursluluk Sınavı yapan kurumlar başarılı öğrencileri %100’e varan indirimler bekliyor.

Sömestr tatili ile birlikte 1.dönemi bitiren öğrencilerin pandemi süreci sonrası Ankara Özel Okul Bursluluk Sınavına olan ilgiyi de artırdı. Ankaradaki Kolej Bursluluk Sınavları 60 sorudan 120 soruya kadar oluşan yaklaşık 1 saat ila 2 saat arasında süresi olan sınavlar öğrenciler bu sınavlarda gösterdikleri başarılar neticesinde önemli indirimler kazanıyor. Kalıcı bir başarı sağlamak isteyen öğrenciler Ankaradaki Kolej Bursluluk Sınavlarına katılıp indirim kazanmak istiyor.


Erken Kayıt Formu


Ankara Dershane Bursluluk Sınavı yapan kurumlarda var bunlarda hem okuduğu okula devam edip hem de dershane eğitimi almak isteyen öğrencileri için aileleri 16-17 Ocak Ankara 2023 BURSLULUK Sınavı yapan kurumlar arasında TED Koleji Bursluluk, sınav koleji bursluluk sınavı 2023, Final Bursluluk, Bilfen Ankara Bursluluk, Ankara Kolej Bursluluk, Ankara Özel Okul Bursluluk, Kızılay Bursluluk, Yenimahalle Bursluluk, Sincan Bursluluk, Mamak Bursluluk, Keçiören Bursluluk, Çankaya Bursluluk, Çayyolu Bursluluk, Batıkent Bursluluk Sınavlarına katılmak isteyen öğrenciler kazanırken kurumlarda vermeleri gereken Bursluluk Kontenjanlarını Kurum Kontenjanının %3,ü kadar Bursluluk Sınavları Ankara, Bursluluk Sınavı Ankara Kolej, Ankara Kolej Bursluluk Sınavı, özel okul bursluluk sınavları aramalarının yoğunlukta olduğu bir dönem içinde tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Ankara özel okul bursluluk sınavları 2023 Genel Şartlar

 • Ortadoğulular Eğitim Kurumları bursluluk sınavının amacı, 2023 – 2023 öğretim yılında okullarımızda öğrenim görmek isteyen öğrencilerin, öğretim programlarında yer alan konuları hangi düzeyde öğrenebildiklerini ölçmek ve başarıyı ödüllendirmektir.
 • Sınav için başvurular 10 Ocak 2023 tarihine kadar okulların resmi internet sayfasından veya eyotek üzerinden yapılacaktır.
 • Sınav katılımı ücretsizdir.
 • Öğrencilerin sınava girerken yanlarında “Nüfus cüzdanı” nı bulundurması mecburidir.
 • Başvuruda belirtilen öğrenci sınava katılmaması durumunda yerine başka bir öğrenci sınava katılamaz.
 • Öğrenciler sınava başvuru yaptığı şubede girecektir.
 • Kazanılan burs 1 yıl geçerlidir.
 • Verilecek burslar okul kontenjanı ile sınırlıdır.
 • İndirimler sadece ilan edilen eğitim-öğretim ücretleri üzerinden yapılacak olup; yemek, servis, kırtasiye, kıyafet vb. masrafların karşılanması velilerimize aittir.

Sınav İçeriği ve Değerlendirme:

Sınav sonuçlarına göre her bir sınıf seviyesinde değerlendirme yapılarak öğrencilere bursluluk indirimi yapılacaktır. Öğrenciler sınav salonlarında; sözlük, pergel, cetvel, hesap makinesi, cep telefonu, iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazların kullanımına izin verilmeyecektir. Sınav sonrasında öğrencilere kitapçıklar verilmeyecektir. Sınavda her sınıf seviyesinde tek kitapçık kullanılacaktır. Sınav başladıktan 15 dk sonra gelen öğrenci sınava alınmayacaktır. Sınav soruları uygulanacak sınıf düzeyine kadarki müfredatı kapsayacaktır. Öğrencilerin Sınavdaki sıralamaları öğrencinin toplam netleri dikkate alınarak yapılacaktır. Netlerde ki eşitlik durumunda Matematik neti dikkate alınarak sıralama yapılacaktır. Matematik netlerinde de eşitlik olması durumunda Türkçe netleri dikkate alınacaktır. Türkçe netlerinde de eşitlik durumunda öğrencilerin doğum tarihine göre bakılarak sıralama yapılacaktır. Yaşı küçük olan daha başarılı sayılacaktır.

OKS için Genel Merkez tarafından belirlenen bursluluk aşağıda belirtilmiştir;

 1. öğrenci %100 eğitim bursu
 2. öğrenci %80 eğitim bursu
 3. öğrenci %60 eğitim bursu

4-10 arası %40 eğitim bursu

11-50 arası %25 eğitim bursu

51-100 arası %15 eğitim bursu olarak belirlenmiştir.

Desteğe Sor..
Merhaba,
Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak size danışmanlık sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?