özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri

Tanıtım

Lazer Makinesi

Lazer makinesi günümüzde her sektörün ihtiyaç duyduğu bir ekipmandır. Her sektörde farklı isimler, firmalar kendisini ön plana çıkarmak için tabiri caizse savaşmaktadır. Tabi firmaların birbirinden ayrılmalarına imkan sağlayan nokta farklı olan isimleridir. Yani firmalar tarafından belirlenen markalardır. Bu markalar tekstilden, mobilyaya, eğitimden, züccaciye ürünlerine kadar her üründe kendisini bizlere göstermektedir. Markaları bize gösteren teknik ise; lazerdir.

Lazer makinesi aracılığıyla çeşitli teknikler uygulanmaktadır. Uygulanan teknikler ürünlere hem farklı bir duruş, farklı bir hava katmaktadır. Hem de markaların kendisini tüm ülkeye, hatta dünyaya göstermesine imkan sağlamaktadır. İşte bu noktada devreye giren makine ile firmaların markalarını en kolay, en hızlı ve en estetik şekilde tüketicilere göstermektedir.


2024 Ortadoğulular Erken Kayıt Başvuruları Başladı!


Lazer Makinesi Avantajları Nelerdir?

Lazer makinesi kullanılarak genellikle 3 farklı teknik gün yüzüne çıkmaktadır. Bunlardan birisi kazıma, diğeri kesme, sonuncusu ise markalamadır. 3 farklı kullanım alanına göre lazer tekniği değişik şekillerde uygulanmaktadır. Ancak her 3 tekniğin de farklı avantajları söz konusudur. Aşağıda tüm avantajları görebilirsiniz.

• Makineyle yapılan işlemlerin başında kesme gelmektedir. Örneğin bir camı kesme işlemi lazer yönteminin uygulanabileceği makinelerle gerçekleştirilmektedir. Makineyi kullandığınız zaman en büyük avantajınız ise hata payını neredeyse 0’a düşürmesidir. Çünkü farklı bir malzemeyle cam veya farklı bir maddeyi kestiğinizi düşünürseniz büyük hatalar yapmanız kaçınılmadır. Ancak lazer yardımıyla işlemler hatasız şekilde gerçekleştirilmektedir.

• Makinenin avantajlarından birisi de kirliliği önlemesidir. Bir malzeme kesilirken, özellikle de kazıma işlemleri yapılırken çevreye büyük oranda kir, çöp ve malzeme artığı yığılmaktadır. Ancak lazer kullanılarak yapılan tüm bu işlemlerde herhangi bir şekilde kirlilik ya da malzeme artığı görmeniz çok düşük ihtimaldir. Ustalar için en büyük avantajı da budur.

• Seri üretim yapan ve yoğun bir şekilde sipariş alan firmalar siparişlerini yetiştirmek amacıyla hızlı olmak zorundadırlar. Yavaş yapılan işlemlerde siparişi teslim etme süresi uzayacağından dolayı müşteri kaybı sorunu ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunlardan kurtulmak için lazer yöntemi tercih edilmektedir. Çünkü lazer makinesiile yapılan işlemler gayet hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

• Lazer yöntemi ustalara güç açısından büyük kolaylık sağlamaktadır. Çünkü bir ahşabın kazınması, bir camın kesilmesi gibi işlemler büyük güç istemektedir. Oysa lazer kullanıldığı takdirde bir kağıdı ortadan ikiye ayırıyormuş gibi kolay şekilde istediğiniz işlemleri yapabiliyorsunuz. Bu nedenle lazer makinesi fiyatları oldukça fazla sorulmaktadır. Sağladığı avantajlar düşünüldüğünden dolayı fiyatlar konusunda çok fazla tereddüt yaşanmamaktadır.

Lazer Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Lazer makinesi için günümüzde pek çok çeşit vardır. Ultraviyole markalamadan, CO2 markalamaya kadar farklı tekniklerin kullanıldığı lazerde makineler de çeşitlenmektedir. Durum böyle olunca fiyatlar da makinelerin özelliklerine göre değişmektedir. Lazer makinesi fiyatları konusunda yardım almadan önce hangi tür makineyi almak istediğinize karar verebilirsiniz. Sonrasında pazar araştırmasına çıkmanız daha makul olacaktır.

Desteğe Sor..
Merhaba,
Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak size danışmanlık sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?